تجارت

استفاده از هوش مصنوعی و تجارت الکترونیک

هوش مصنوعی و تجارت الکترونیکی چیست؟ سالیان اخیر با نفوذ اینترنت و مدرنیته شدن زندگی روزمره مردم خلأ چیزی همانند AI و تجارت الکترونیک احساس می شد. با پیشرفت علم ناگزیر به بروزرسانی اطلاعات و تغییر سبک زندگانی خود هستیم. حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) چیست؟

بسیاری از انسان ها با شنیدن کلمه هوش مصنوعی ناخودآگاه به یاد ربات ها می افتند و آن را به رباتی آهنی تشکیل شده از پیچ و مهره که در فیلم های هالیوودی که قرار است روزی جای انسانها را روی زمین را بگیرد تصور می کنند. اما واقعیت امر چیز دیگری است. هوش مصنوعی تکنولوژی است که به‌نحوی قابلیت اندیشیدن دارد اما با فکر انسانی متفاوت می باشد. می تواند آن را مقلد تفکر انسانی بدانیم.

البته باید گفت که هوش مصنوعی در زندگانی ما آن چنان گسترده و فراگیر نشده است با این حال امروزه آن را در کنار خود به طور روزمره در دست داریم و جا به جا می‌کنیم. احتمالا تعجب کردید! با همین تلفن همراه های هوشمند که به اینترنت متصل می شویم و با آن در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به گشت و گذار می پردازیم همه هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی کاربرد های زیادی دارا است. کارهایی از جمله رانندگی خودرو، سیستم تشخیص بیماری، دستیار پزشک، امنیت و … که به جان انسان بستگی دارد را انجام دهد و می تواند به صورت عالی از پس همه این ها برآید.

موارد کاربرد هوش مصنوعی در کار وکسب مختلف 

کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی، سلامت و درمان

از جمله کاربرد های هوش مصنوعی در کار و زندگی مردم در امر پزشکی است. هوش مصنوعی از طریق کاهش تماس کارکنان کادر پزشکی با بیماران می تواند از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کند و از ادامه پیداکردن این زنجیره جلوگیری به عمل آورد. همچنین شاهد نقش مهم هوش مصنوعی در شبیه سازی و ساخت واکسن کرونا هستیم. موارد بسیار زیاد دیگری در امر پزشکی و درمان و سلامت وجود دارد که که با وجود هوش مصنوعی چندین قدم به جلو حرکت کرده اند و موفقیت خود را مدیون این تکنولوژی مهم شده اند.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در اقتصاد

این تکنولوژی توانایی تحلیل داده ها و اطلاعات مالی را دارا می باشد به نحوی که به مرور می تواند مشاور خیلی خوب مالی و حسابداری باشد. از جمله کاربرد های آن برنامه مالی شخصی هوشمند مانند:

  • موبیلز (Mobills)
  • فود جت (fudget)
  • پاکت گارد (Poket Guard)
  • مینت (Mint)

و کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری متفاوت و … .

هوش مصنوعی در کسب و کار

از مهم ترین فرایند های این تکنولوژی در کسب و کار اتوماسیون رباتیک است. با ادغام الگوریتم های یادگیری CRM و ANALYTICS  می توان به کشف اطلاعات لازم خدمت رسانی بهتر به مشتری اشاره کرد. با چت بات ها نیز می توان به ارائه سریع تر و خدمت رسانی بهتر به مشتریان با وب سایت ها  استفاده کرد.

چت بات (chatbot) چیست؟

یک نرم افزار هوش مصنوعی است که توانایی این را دارد که مکالمات کاربر را که در شبکه های اجتماعی، برنامه رسان ها، وب سایت ها، اپلیکیشن های تلفن همراه و حتی تلفن به زبان انسان شبیه سازی کند.

کاربرد هوش مصنوعی در تجارت چیست؟

با وجود AI در تجارت و بازاریابی دیجیتال نقش سازنده ای در تصمیم گیری هایی بر اساس داده ها ایفا می کند. با یادگیری عمیق می توان رفتار کاربر را از ابتدا تا انتهای مسیر خرید را پیش بینی کرد. به طور مثال در شبکه اجتماعی اینستاگرام شما درباره محصولی جستجو می کنید اتفاق جالب ابن است که در صفحه اکسپلورر شما موارد مختلفی از آن محصول را به شما پیشنهاد می دهد.

AI می تواند روزانه میلیون ها تعامل را بررسی و تجزیه و تحلیل کند و مشتریان را به صورت هدفمند دنبال کرده و فرایند خرید و فروش را هدایت نماید.

هوش مصنوعی در زندگانی مردم آمیخته شده است. AI یک دستیار مجازی برای خرده فروشان در تجارت الکترونیک است. به طوری که با بررسی رفتارهای کاربر از ابتدا تا انتهای خرید به سلیقه خریدار پی می برد و می توان گفت ذهن مشتری را می خواند. برندهای تجارت مکالمه صاحبان کسب و کار و برندهای معروف با استفاده از AI تلاش می کنند با ادغام قابلیت های متنی، بصری و صوتی توجه مشتریان را بیشتر به خود جلب کنند. زیرا که نیاز ها و سلایق مشتریان مدام در حال به روز شدن است.

تجارت الکترونیک (Electronic business) چیست؟

در تجارت الکترونیک شما به عنوان تاجر می توانید محصولات و خدمات خود را با هزینه های بسیار اندک به سراسر مردم جهان معرفی و با رقبای خود رقابت کنید. تجارت الکترونیک تحولی در تجارت است که شیوه نقل و انتقال و خرید فروش محصولات و کالا ها را متحول کرده است. به طور مثال شما در دفتر شرکت خود در جنوب ایران باشید با وجود تجارت الکترونیک می توانید محصول و کالای خود را به صاحب شرکت یا حتی فردی عادی در شمال کانادا یا حتی آفریقا یا هرکشور دیگری در این کره خاکی معرفی کنید و به فروش برسانید.

هوش مصنوعی

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا