تجارت

ترخيص خودرو از گمرک چگونه امکان پذیر است؟


در مورد ترخیص خودرو از گمرک چه می‌دانید؟ آیا تا به حال به گوشتان خورده که هزینه گمرکی ماشین وارداتی چقد است؟ و چرا ما‌ برای وارد کردن خوردو هزینه ی گمرک را باید پرداخت کنید و چرا ماشین های خارجی گران‌ تر از خودروی داخلی است؟ بار دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای در رابطه با آگاهی از هزینه های گمرکی خودرو از شرکت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

ترخیص خودرو از گمرک

خودرو

وسیله چرخ داری که موتور خود را حمل می کند و به کمک نیروی موتور حرکت می‌کند.

ترخیص خودرو از گمرک ( car custom clearance )

از مهم ترين و بیشترین کالا هایی که وارد ایران می شوند خودرو است، که با دانستن قوانین و مقررات و هزینه ها افراد به ترخیص خودرو از گمرک اقدام می نمایند. ترخیص خودرو روش های مختلف و تعرفه های متفاوتی بر حسب نوع، قیمت، سال تولید و … خودروی سواری دارد.

واردات خودرو در بندر خرمشهر

در ابتدا خودرو در بندر خرمشهر تخلیه و قبض انبار به وسیله منطقه آزاد اروند صادر می شود، شما با مراجعه به منطقه آزاد دریافت کرده و فرم ورود به منطقه آزاد را تکمیل می کنید، وقتی ارزیابی انجام شد عوارض گمرکی ترخیص خودرو محاسبه و نامه معرفی خریدار به منطقه آزاد اروند و واحد شماره گذاری منطقه و پس از اینکه خودرو را چک کردند برای آن نیز بیمه صادر می کنند.

خودرو ها از لحاظ ترخیص به دو دسته تقسیم می شوند

 • خودروهای 2500 سی‌سی به بالاتر
 • خودروهایی با حجم موتور 2500 سی سی و کمتر که این خودرو ها شامل 40 درصد حقوق ورودی و 6 درصد ارزش افزوده هستند
ترخیص خودرو از گمرک

کارت بازرگانی در واردات و ترخیص خودرو

خوردو نیز همانند سایر محصولاتی ک از خارج کشور وارد کشور می شوند محصولی خارجی به حساب می آید و تاجران و صاحبان شرکت ها برای وارد کردن این محصول باید کارت بازرگانی داشته باشند.

هزینه های ترخیص خودرو از گمرک

 • بیمه
 • هزینه پلاک و شماره گذاری خودرو
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • عوارض هلال احمر
 • هزینه استاندارد
 • هزینه THC
 • 0.5 درصد از حقوق ورودی
 • ارزش خودرو
 • هزینه حمل و نقل

مراحل ترخیص خودرو از گمرک

 • ثبت سفارش
 • کارت بازرگانی
 • خرید خودرو
 • عقد قرارداد با نمایندگی خودرو

ثبت سفارش

شما به عنوان تاجر پیش از ترخیص خودرو از گمرک باید سفارش خودتان را به هر تعداد که خودرو می خواهید ثبت کرده و برای اینکه سفارش اولیه خودرا ثبت کنید باید سفارش خودتان را به سامانه گمرک کشور ارائه داده و ثبت کنید. گمرک پس از بررسی سفارش کد 8 رقمی ارائه می دهد. سپس استاندارد هایی که از خوردویی که سفارش داده اید تایید می گردد. برای انجام این مراحل باید شماره شاسی خودرو که می‌خواهید را بخرید و به این نکته باید توجه کنید که این شماره شاسی را با نمایندگی بررسی و بعد از آن تایید نمایید. این کد 8 رقمی بسیار زیاد برای ترخیص خودرو از گمرک ضروری است.

کارت بازرگانی

یکی از مهم ترین مدارک در ترخیص کالا ها کارت بازرگانی است. اما در ترخیص خودرو از گمرک بسیار با اهمیت بوده و جز مدارک مهم و غیر قابل جایگزینی در مدارک گمرک است.

خرید خودرو

از دیگر مراحل ترخیص خودرو از گمرک، خرید خوردو است که به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می گیرد. بازرگانان و تجاری که تجربه زیادی دارند به امارات رفته و اقدام به خرید خوردو می کنند، سایر تاجران نیز به کشور های همسایه برای خرید خودرو مراجعه می کنند. پیش از اینکه اقدام به خرید خودرو کنید از نمایندگی های مختلف قیمت خوردو ی مورد نظر را به دست بیاورید سپس اقدام به خرید کنید.

عقد قرارداد با نمایندگی خودرو

اگر خودرویی که به ایران وارد می شود بخواهد خدمات پس از فروش در داخل کشور داشته باشد باید به نمایندگی های مجاز در داخل کشور مراجعه کند. اکثر خودرو های لوکس و خارجی که در خیابان ها می بینیم از کشور های خارجی وارد می شوند و در داخل ایران نمایندگی مرتبط با خودشان را دارند. با رفتن به این نمایندگی های می توانید با آنها عقد قرار داد کنید و بعد از بستن قرارداد با نمایندگی باید قرارداد خود را تحویل سازمان صنعت و تجارت و معدن بدهید.

ترخیص خودرو از گمرک

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا