حمل و نقل

از بارانداز بندرگاه ها چه می دانید

اگر سفری دریایی را تجربه کرده باشید احتمالا بندر را مشاهده کرده اید. در بنادر تجاری بنادر محلی برای تخلیه بار است و اصطلاحا بارانداز گفته می شود. حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

بارانداز

بارانداز (Dock)

محوطه ای را می گویند که در آن بار ها و کالا ها از کشتی ها و لنج ها خارج می شوند و به وسائط نقلیه همانند قطار راه آهن و کامیون ها منتقل و به اصلاح بارگیری می شوند.

بارگیری (Loading) و تخلیه بار (unloading)

مجموعه عملیات قرار دادن و خارج کردن کالا به درون وسیله حمل کننده آن، با توجه به قوانین مرتبط، بارگیری و تخلیه بار می گویند.

در فرهنگ پارسی معین تعریف بارانداز به این معنی است: بخشی از ساحل یا بندرگاه که کشتی ها بار خود را در آن مکان به زمین می گذارند.

هم سطح کننده بارانداز

اگر در زمان بارگیری از کشتی به کامیون ها اختلاف سطح داشته باشیم وسیله ای به کمک ما می آید و اختلاف سطح و ارتفاع را جبران می کند. به این وسیله هم سطح کننده بارانداز (Dock Leveler) می گویند.

بارانداز

انواع هم سطح کننده بارانداز

  • دستی
  • بسته شده به صورت عمودی
  • پل
  • بالابر بارگیری
  • هیدرولیکی

انتخاب نوع هم سطح کننده آن، طبق نظر کارفرما و بستگی به شرایط بارانداز یا سردخانه و ظرفیت عبوری بار است.

نکته: از جمله فواید هم سطح کننده بارانداز به وسیله سریع ترین، ایمن ترین و کارآمد ترین روش را برای جا به جایی بار از روی سکوی بارانداز به داخل کامیون ها ایجاد می کند.

منطقه آزاد

به مناطقی محافظت شده برای حمل و نقل و صادرات و واردات سریع، که معمولا دارای تسهیلات و امتیاز های خاصی هستند. اکثرا در سواحل دریاها یا در نزدیکی مرزهای کشور قرار گرفته اند. در این مناطق به دلیل اینکه اکثرا خالی از سکنه هستند، فاقد مقررات و عوارض گمرگی هستند. فرصت بسیار خوبی برای تجارت و صادرات بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی برای دیرکرد یا عوارض و یا حتی دخالت نیروهای گمرکی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. 

بندر چابهار

منطقه آزاد بندر چابهار یکی از مهم ترین بنادر ایران است و به دلیل دسترسی داشتن به آب های آزاد بین المللی به وسیله اقیانوس هند از موقعیت استراتژیکی خوبی قرار دارد. همین مزیت بر علت می شود که واردات و صادرات و ترانزیت کالا به صورت به صرفه انجام شود. این اقدامات موجب رشد اقتصاد و اشتغال در بین مردم بومی و منطقه شود.

آیا در بندر چابهار محدودیت ورود وخروج کشتی وجود دارد؟

باید گفت خیر. با ظرفیت بالای بارانداز بندر شهید بهشتی چابهار نزدیک به 7 فروند کشتی حامل بار های اساسی می تواند در آن امر تخلیه را انجام دهند.

بارانداز

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا