حمل و نقل

در مورد جرثقیل های برجی شناور چه می دانید؟

در مورد جرثقیل های برجی شناور چه می دانیم؟ موارد استفاده از این نوع جرثقیل ها چیست؟ حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

جرثقیل های برجی شناور

جرثقیل های برجی شناور (floating tower cranes)

جرثقیل های برجی شناور در بسیاری از بندر های شهری دیده می شود و می توانند به بارگیری و تخلیه کشتی کمک کند. این جرثقیل ها دارای ویژگی های خاصی هستند که می توانند در بسیاری از مواقع پر کاربرد و مفید واقع شوند ‌. جرثقیل های برجی شناور می توانند در بندرگاه ها دارای کاربرد و مزایای بسیاری داشته باشند. با استفاده از جرثقیل بزرگ یک ناوگان بیش از ۳۰ جرثقیل های برجی شناور که هر کدام قادر به بالا بردن عناصر ساختاری عظیم با دقت زیاد هستند.

مواردی از استفاده جرثقیل های برجی شناور

در بلند کردن بار و قرار دادن میلیون ها پوند از اجزا و مواد برای کمک به ساخت پل بسیار کاربردی هستند .

تاریخچه جرثقیل های شناور و تفاوت آن ها با جرثقیل های برجی شناور امروزی

این جرثقیل ها در ابتدا توسط یونانیان باستان ساخته و استفاده شده بود. جرثقیل ها اشیا مختلفی را با استفاده از یک طناب و یا کابل حمل می کنند. در حالی که جرثقیل های اولیه مکانیزم های بسیار ساده ای را به کار گرفتند، جرثقیل های امروزی ماشین های پیشرفته ای با موتور های احتراق داخلی پیچیده و سیستم هیدرولیکی عظیم هستند که ظرفیت بلند کردن بار بسیار زیاید را فرهمند می آورند.

جرثقیل های برجی شناور برای ساخت و ساز دریایی

جرثقیل های برجی شناور در دریا و کشتی، بخش مهمی از ساخت و ساز در پروژه ها در زمینه ی ساخت و ساز دریایی است. به هر جهت می بینیم قرار دادن یک قطعه بزرگ از تجهیزات در بالای یک وسیله شناور چالش های مخصوص به خود را دارد .

کاربرد جرثقیل های برجی شناور

همان طور که گفتیم در بسیاری از ساخت و ساز های بنادر و پل ها استفاده می شود. از آن ها برای بارگیری و تخلیه اقلام سنگین به کشتی ها که از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها همچنین برای انتقال تجهیزات از یک کشتی یا سکو به کشتی دیگر، حرکت در اطراف تجهیزات روی عرشه دریا و بازیابی یا قرار دادن تجهیزات در بستر دریا مورد استفاده قرار می گیرند.

جرثقیل های برجی شناور

چالش هایی که جرثقیل های برجی شناور با خود به همراه دارد.

  • مکش آب و هوا
  • حرکت و پایداری نیرو های دریایی کشتی
  • تمام این چالش ها باید در زمان تعیین ظرفیت باردر نظر گرفته شود آنچه که جرثقیل می تواند کنترل کند. همیشه کم تر از ظرفیت بیان شده خواهد بود. کاهش ظرفیت می تواند در هر جایی از ۹۰ درصد تا ۵۰ درصد باشد.
  • کشتی های کوچک
  • کشتی های تفریحی معمولی

نکته:

شرکت های حمل و نقل دریایی جرثقیل هایی را فراهم می کنند که می توانند. عملیات های دریایی را اداره کنند. در طراحی جرثقیل ها شرایط بار و تنش را در نظر می گیرند. مدیران پروژه معمولا در زمان انتخاب یک جرثقیل روی ظرفیت بارگیری متمرکز هستند. ظرفیت جرثقیل به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله نوع قایقی که به آن متصل است.

انواع جرثقیل های برجی شناور 

  • جرثقیل بوم سفت
  • بوم تلسکوپی
  • جرثقیل بوم بند انگشتی
  • بوم تلسکوپی تاشو

جرثقیل بوم سفت

از این جرثقیل ها برای رسیدگی به کالا های عمومی طراحی شده اند‌. این جرثقیل از یک وینچ هیدرولیک برای بلند کردن بار استفاده می کند. جرثقیل های محکم بوم دار برای حمل بار های شکننده عالی هستند. زیرا به صورت مستقیم بالا و پایین می روند.

جرثقیل بوم تلسکوپی

جرثقیل های بالابر تلسکوپی برای همیشه وینچ های متصل کرده اند‌ طناب سیمی امکان قرار دادن دقیق تر بارها را فراهم می کند. همچنین برای مدتی طولانی نی تواند بار سنگین را به صورت معلق نگه دارد.

جرثقیل بوم بند انگشتی

جرثقیل های لنگر انداز اتصالات کمتری دارند و نگه داری از آنها آسان تر است. با این حال آن ها در معرض فرسودگی و خرابی بیشتری قرار دارند. این به خاطر انرژی بالابر است که ابتدا به ساختار سیلندر بالابر و جرثقیل می رود. از این نوع جرثقیل ها در شناور های بزرگ و سکو های ثابت استفاده می شوند.

جرثقیل بوم تلسکوپی تاشو

این نوع جرثقیل به حداقل فضای مورد نظر نیاز دارد تا بتواند به راحتی قرار بگیرند. جرثقیل بوم تلسکوپی تاشو مانند یک انگشت انسان غول پیکر عمل می کند و دارای دو بوم است. یک بوم بزرگ و یک بوم بیرونی است. که هر دو به یک بند وصل می شوند به طوری که کل ساختار بوم به داخل و خارج حرکت می کند. این مشابه حرکت انگشتانمان است که چگونه حرکت می دهیم.

جرثقیل های برجی شناور

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا