تجارت

اینکوترمز چیست و در مورد آن چه می دانید؟

شاید برایتان سوال باشد که چه چیزی حمل و نقل ها و تجارت‌های بین المللی را رصد یا برای انجام کار های تجاری و بازرگانی کدام قوانین مورد نظر هستند و باید آن ها را رعایت کرد. برای حمل و نقل و تجارت کالا ها در گستره‌ی جهانی باید از اینکوترمز پیروی کنید.حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

اینکوترمز

اینکوترمز ( INCOTERMS )

چنانچه قصد صادرات داشته باشید می بایست از یکسری قواعد و قانون پیروی و رعایت کنید. به مجموعه ای از این قوانین اینکوترمز می گویند. اینکوترمز INCOTERMS مخفف کلمه ی International Commercial Terms است. در واقع یک روش و راه حل راحت برای خرید و فروش در سطح گسترده است. که هدف و منظور آن کاهش اختلافات و سردرگمی بین خریداران و فروشندگان کالا است.

اینکوترمز در سطح بین الملل

این قانون مخصوص یک کشور خاص نیست. بلکه در گستره ی بین المللی مورد استفاده و توجه است. که معاملات بین فروشندگان و خریداران را تعریف و بررسی می‌کند.

اینکوترمز چه مسائلی را مورد بررسی قرار می دهد؟

  • وظایف
  • هزینه ها
  • حمل و نقل
  • ریسک
  • تدارکات

قوانین اینکوترمز در همه حال یاری رسان شما خواهد بود. چه در زمان بسته بندی و برچسب گذاری برای ارسال کالا یا زمانی که منتظر تحویل گرفتن بار و کالای خود هستید.

مسئول انتشار قوانین اینکوترمز کدام ارگان است؟

اتاق بازرگانی بین الملل ( International Chamber of Commerce ) و مخفف آن کلمه ICC و مسئول منتشر کردن قوانین اینکوترمز است که زمان تاسیس این ارگان به سال 1919 برمی گردد. ICC برای جلوگیری از اختلافات و هرج و مرج اولین قانون خود را در سال 1935 منتشر می کند. اما با گذشت زمان این قوانین را در سال های 1953، 1967، 1976، 1980، 2000، 2010، 2020 به روز رسانی کرده است. این قوانین باعث جلوگیری از اختلافات و مشکلات پس از ارسال کالا ها می شود.

مسئولیت های اصلی اینکوترمز

  • نقطه تحویل ( Point of Delivery )
  • هزینه های حمل و نقل ( Transportation costs )
  • تشریفات ورود و صدور ( Export and Import Formalities )
  • هزینه بیمه ( Insurance cost )

قوانین اینکوترمز در رابطه با حمل و نقل دریایی (FAS) یا (Free Alongside Ship)

هنگامی که فروشنده باری را روی کشتی دوبه یا در بارانداز به دست خریدار می رساند تمام کار خود را انجام داده و هزینه خود را دریافت کرده و دیگر هیچ مسئولیتی در قبال این کالای ارسالی تا آن لحظه ندارد. قانون FAS فروشنده را ملزم به صادرات می کند که این امر در نسخه های اینکوترمز قدیمی نبود و خریدار ملزم بود خودش کالا را ترخیص کند. که اما باید هنگام بستن قرارداد فی ما بین فروشنده و خریدار این بند در قرارداد به صراحت قید شود.

اینکوترمز

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا