حمل و نقل

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری در کشتی رانی

آیا در مورد تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری مرتبط با کشتی رانی اطلاعاتی دارید؟ اگر به هنگام تخلیه و بارگیری دقت لازم انجام نگیرد می توان خسارات جبران ناپذیری را دارد نماید. حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری(innovative unloading and loading equimpment)

با گذشت سال ها و پیشرفت علم و تکنولوژی در همه جنبه های زندگی این پیشرفت به حوزه تخلیه و بارگیری نیز رسیده است و دست خوش به وجود آمدن تجهیزاتی برای آسیب کمتر به سواحل و محیط زیست باشد به وجود آمد. هم چنین سبب افزایش سرعت و صرفه جویی هزینه ها در بارگیری و تخلیه کالا ها و هم چنین حفاظت بیشتر از جان نیروی انسانی شده است. به اصطلاح به آن تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری گفته می شود.

مجموعه ای از تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری

 • Automated Ship Mooring System 
 • Alternative Maritime Pover
 • Hybrid fuel drive system
 • AROMATED terminal trailer
 • Laser intelligence sensor
 • Nuclear Detection system
 • Port automation solutions
 • Atomatic lasing platform
 • و … .

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری Automated Ship Mooring System 

استفاده از طناب برای بستن و مهار کشتی منسوخ گشته است. روش جدیدی به نام automated ship mooring system جایگزین آن می شود. این سیستم بر اساس خلا مغناطیسی کشتی را به هنگام پهلوگیری به اسکله به خود جذب می کند و عملیات پهلو دهی کشتی، سریع، ایمن، کار او منطبق بر مسائل محیط زیستی انجام می گیرد.

هنگام بستن طناب کشتی به اسکله احتمال پاره شدن طناب های متصل به بولارد اسکله وجود دارد. که در صورت برخورد با ملوانان اسکله، کشته شدن ملوانان حتمی است.

شرکت سازنده تجهیزات شرکت cavotec که این تجهیزات را ساخته با نام Moormaster ساخته ادعا می کند. تا کنون ۴۰ هزار عملیات پهلودهی کشتی به اسکله های ترمینال های مختلف بنادر جهان توسط این دستگاه ها با موفقیت انجام شده است.

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری Alternative Maritime Power

بنادر پیشرفته محیط زیستی اهمیت فوق‌العاده ای، قائل شده و خود را متعهد به داشتن یک بندر سبز می دانند. یکی دیگر از تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری از جمله ابداعات سال های اخیر استفاده از سیستمی تحت عنوان Alternative Maritime Power است. در این سیستم به محض پهلو گیری به اسکله، ملزم خاموش کردن کلیه موتور ها و ژنراتور های خود بوده از سیستم الکتریسیته ای که بندر به وسیله کابل های برق به آنها ارائه می دهد استفاده می کنند.

تصور کنید عملیات تخلیه و بارگیری کشتی فله بری که ۷۰ هزار تن کالا دارد. حدود یک هفته و یا بیشتر به طول می انجامد، طبیعی است که طی این مدت دود و گاز های سمی از دودکش کشتی خارج می گردد و سبب آلودگی محیط زیست می شود. چنانچه کشتی به علت استفاده نکردن از نیروی برق در رانش موتور ها وژنراتور های خود، دیگر از سوخت فسیلی استفاده نکرده و باعث ارتقای مسائل محیط  زیستی در بندر می گردد.

سیستم AMP چگونه است

از دو نمونه موبایل و ثابت طراحی شده است. با توجه به شرایط کشتی در اسکله می توان از آن ها استفاده کرد. لازم به ذکر است این سیستم به  cold Ironing نیز معروف است.

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری Hybrid fuel drive system سوخت هیبریدی در تجهیزات تخلیه و بارگیری بنادر:

یکی دیگر از تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری استفاده از سوخت هیبریدی است. وسایل نقلیه ای که از ادغام دو با چند پیشرانه انتقال نیرو تشکیل می شوند و به طور مستقیم یا غیر مستقیم به سیستم انتقال قدرت وابسته هستند، به طور کلی هر وسیله نقلیه ای که از ادغام دو یا چند پیشرانه انتقال نیرو تشکیل شده و به طور مستقیم یا غیر مستقیم به سیستم انتقال قدرت وابسته هستند. ماشین های هیبریدی نام گرفته اند.

AROMATED terminal trailer کشنده های برقی در محوطه های بندر

در سیستم کشنده های برقی مرسوم به power pack، منبع تامین کننده رانش کشنده، سوخت فسیلی نبوده، بلکه با یک بسته الکتریکی کار می کنند. که امکان نصب و جداسازی از روی کشنده را دارند و قابل شارژ شدن نیز هستند‌. البته نباید این نوع تجهیزات را با کشنده های بدون راننده یکسان تصور نمود.

Laser intelligence sensor

این دستگاه یکی دیگر از تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری است که امکان استفاده از سیستم های هوشمند لیزری جهت جلوگیری از برخورد تجهیزات در حوزه های بندری را فراهم می کند.

سیستم های قدیمی ضد ضربه تجهیزات عبارت است از نصب آنتن هایی بر روی تجهیزات تخلیه و بارگیری که پس از برخورد شاخک آنتن ها با انسان، شی یا تجهیزات به صورت اتوماتیک خاموش شده و باعث جلوگیری از وقوع حادثه می شود.
اما در سیستم جدیدی که مبنای آن لیزر است سنسور هایی که بر روی تجهیزات تخلیه و بارگیری نصب می شود، از قبل می شود آن را تنظیم نمود، مثلا به فاصله چهار متر، قبل از برخورد می توان آن را تنظیم نمود که مانع از برخورد آن ها با یکدیگر شوند.

Nuclear Detection system سیستم تشخیص مواد رادیواکتیو

با توجه به اینکه در بنادر مختلف، انواع و اقسام کالا و کانتینر های مختلف وارد و یا خارج می شوند. برای چک کردن محموله کالا و اینکه گروه های تروریستی، در بین کالاها، مواد رادیواکتیو یا اشعه زا جاسازی نکرده اند یا اینکه کالا ها آلوده به مواد رادیواکتیو یا تشعشع زا نیستند. اطمینان حاصل کنند. یکی دیگر از تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری سیستم تشخیص مواد رادیواکتیو است که به این امر کمک می کند.

تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری lasing platform

به هنگام تخلیه کانتینر ها از کشتی قبل از اینکه گنترل کرین کانتینر را روی سطح کشنده محوطه قرار دهد تا سپس با وسیله است استردل کریر به محوطه های مربوطه انتقال یابد. بایستی عملیات جداسازی تویست لاک های لاشینگ توسط دو نفر در دو طرف کانتینر انجام شود که هم از بابت ایمنی جان این دو نفر در خطر است و هم وقت گیر به حساب می آید.

Port automation solutions اتوماسیون تجهیزات بندری

 • Vihicles alignment system: در ترمینال های کانتینری قرارگرفتن صحیح کشنده ها در زیر گنترل کرین در هنگام قرار گرفتن کانتینر بر روی شاسی کشنده، از اهمیت خاصی برخوردار است.
 • Radio remote control system: تجهیزات تخلیه و بارگیری کنترل شوند از راه دور.
تجهیزات نوآورانه تخلیه و بارگیری

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا