اصطلاحات

آیا در مورد نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) اطلاعاتی دارید؟

آیا در مورد نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) اطلاعاتی دارید، مکانیزم ذخیره سازی محصولات در انبار ها به هنگام صادرات و واردات چگونه است؟ سیستم انبار مکانیزه از جمله نرم افزار انبارداری بوده که بسیار کاربردی است. حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

نرم افزار انبار مکانیزه

نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) (Mechanized Warehouse Software)

به عبارت ساده نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) نرم افزاری کاربردی است. که به شما کمک می کند تا عملیات روزانه انبار خود را کنترل و مدیریت کنید. سیستم های مدیریت انبار یا مکانیزاسیون انبار به شرکت ها اجازه می دهد تا انبار ها یا مراکز توزیع ها را مدیریت و راه اندازی کنند.
این سیستم به شما اجازه می دهد تا فرآیند انبار داری محصولات خود را بهینه کنید. این فرآیند طولانی بوده که به مراحل مختلفی مانند: دریافت محصولات از تامین کنندگان، نگه داری موجودی و انتقال محصولات به مشتریان نیاز دارد. سازماندهی و  پردازش اطلاعات مهم منجر به این فرآیند می شود.

در برخی شرکت های بزرگ نیاز های توزیع پیچیده تر وگسترده تری دارند. یک نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) با کیفیت بالا باید بتواند لجستیک را یک پارچه کند. این فرآیند را ساده می کند. کارایی را به حداکثر می رساند و هزینه های غیر ضرروری را حذف می کند.

هدف هر انبار چیست؟

هدف هر انبار مدیریت کالا های ورودی و خروجی و موجودی کالا به بهترین و موثرترین شکل ممکن است. به دلیل تکنولوزی و رقابت شدید، روش کاغذی دیگر جوابگو نیست. از نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) از عملیات انبار داری بزرگ استفاده می کنند اما برای مشاغل کوچک هم قابل استفاده است.

انبارداری

انبار به مکان و فضایی گفته می شود که در آن یکی یا چند نوع کالای تجاری، صنعتی، مواد اولیه و یا محصولات دیگر نگه داری می شوند. بر اساس سیستم صحیح طبقه بندی و تنظیم می شوند. انبار داری به معنای دریافت محصول و کالا از خارج شرکت، نگه داری آن طبق قوانین انبارداری و تحویل محصول و کالای مورد نیاز خریدار در کمترین زمان ممکن است.

هدف از تشکیل انبار ها چیست و چند نوع دارد؟

هدف از تشکیل انبار ها در دو بخش خصوصی و دولتی، تامین و نگه داری کالا های مورد نیاز سازمان است .

مدیریت موجودی در انبار

سیستم مدیریت انبار سبب ایجاد فرآیند سفارش در ورود، خروج و ارسال کالا سریعتر انجام شود. یک سیستم ذخیره سازی مناسب و دقیق می تواند احتمال اشتباهاتی را که در هنگام حمل و نقل محصولات رخ می دهد را تا حد زیادی کاهش دهد.
سیستم مدیریت انبار شرکت ها را قادر می سازد تا موجودی خود را به موقع مدیریت کنند. نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) می تواند دقت ضبط را بهبود داده و فروش محصولات ناخواسته را کاهش دهد، احتمال از دست دادن محصولات را کاهش می دهند. این سبک از مدیریت موجودی نیز بسیار کارآمد بوده و شرکت ها را قادر می سازد تا از فضای انبار موجود خود بهتر استفاده و از تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات خود بهتر استفاده کنند.

حذف کاغذ بازی در مدیریت مکانیزه انبار

استقرار این سیستم سبب کاهش خطا ها و هزینه های آموزشی مرتبط با این وظایف می شود، با نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) شرکت ها می توانند نمایندگان خدمات مشتری را شناسایی کنند تا دقت حمل و نقل را بهبود ببخشند. فهرست سفارشات را به بهترین شکل ممکن منتشر کنند و مشتریان را از تاریخ های دقیق دریافت محصول مطلع کنند.

نرم افزار انبار مکانیزه

نقش نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) در زنجیره تامین

نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) نوعی نرم افزار است که برای مدیریت محصولات انبوه در یک انبار مانند مدیریت انبار، فرآیند های انتخاب و ممیزی استفاده می گردد.

نرم افزار انبار مکانیزه (WMS) و نقش و اهداف اصلی آن

 • ردیابی و کنترل جا به جایی
 • ذخیره سازی محصولات (مواد موجود در انبار)
 • رسیدگی به اقدامات مرتبط با موجودی

اقدامات مرتبط با موجودی چیست؟

 • دریافت
 • افزودن
 • برداشت
 • کیفیت
 • کنترل
 • گزارش
 • ارسال
 • پیش بینی

مدیریت انبار به طور خاص شامل چه مواردی است

 • دریافت
 • ذخیره
 • جا به جایی کالا ها به مکان های ذخیره سازی میانی یا مشتری نهایی

سیستم مدیریت انبار چگونه کار می کند

اگر سرویس گیرنده و سرور نرم افزار دارای سامانه WMS (نرم افزار انبار مکانیزه) باشند، هر مشتری می تواند از هر سروری به نقشه دسترسی داشته باشد. نقشه های یک یا چند سرور دیگر را ترکیب کند.
هر مشتری می تواند اطلاعاتی را از نقشه ارائه شده توسط هر سرور را درخواست کند .

چرا سیستم مدیریت انبار مفید است‌

مدیریت انبار و انبار داری یکی از وظایف اصلی شرکت است. داشتن یک سیستم انبار داری موفق و عالی با قابلیت رشد و توسعه این امکان را به ما می دهد. به بهترین شکل ممکن در جهت گسترش خدمات بهتر که در نهایت منجربه پیشرفت شرکت می شود .

هدف از سیستم مدیریت انبار

ارائه مجموعه ای از تکنیک های کامپیوتری خودکار برای مدیریت و نظارت بر موجودی انبار است تا هزینه ها و زمان تحقق و ساده سازی فرآیند انبار به حداقل برسد .

عملکرد نرم افزار انبار مکانیزه WMS

 • تحویل وبرگشت
 • انبار لجستیک
 • یکپارچگی
 • گزارش ها و پیش بینی ها

تفاوت های اصلی بین WMS و ERP

تفاوت اصلی:

WMS یک سیستم مستقل و نیازمند پشتیانی از نرم افزار های دیگر است در حالی که ERP یک راه حل جامع است.

انعطاف پذیری

سیستم ها ERP قدیمی مبتنی بر SWAP و برای محیط های خطی با عملیات زمان بندی محدود و استثنائات مناسب هستند. چنانجه کسب و کارتان در مقابل تغییرات مداوم در اولویت ها آسیب پذیر است. بهترین انتخاب برای شما WMS متمرکز بر عملیات بلا درنگ یا یک سیستم ERP نوآورانه است که می توان به تغییرات پاسخ دهد.

ردیابی محصول

برخی از سیستم های ERP نیز ردیابی ناقص محصولات نهایی را دارند. عملکرد WMS ممکن است برای موجودی و عملیات زنجیره تامین پیچیده مورد نیاز باشد با این حال ممکن است مشکلات یا نگرانی هایی در رابطه با ادغام WMS با مجموعه ERP موجود شما وجود داشته باشد .

نرم افزار انبار مکانیزه

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا