حمل و نقل

در مورد ریلیز کردن کالا در بازرگانی چه می دانید؟

در مورد ریلیز کردن کالا چه می دانید؟ معامله زمانی امکان می پذیرد که یه طرف فروشنده و طرفی دیگر خریدار باشد. این طرفین خواه فرد باشد و خواه شرکت و یا موسسه باشند. حال باری دیگر نگاه زیبایتان را مهمان مقاله ای دیگر از سایت تخلیه و بارگیری مسلم بفرمایید.

ریلیز کردن

ریلیز کردن ( Release )

ریلیز کردن (Release ) یعنی دستور آزاد سازی کالا از مبدا به محل تخلیه بار است. اما در معاملاتی که در سطح بین المللی انجام می گیرد. فروشنده توانایی و اجازه تغییر اطلاعات کالای ارسالی را دارد. هنگامی که کالایی را ارسال می شود فروشنده وقت دارد تا بارنامه کالای ارسالی را برای خریدار خود بفرستد. در این بین نماینده کالا و یا صاحب آن می تواند به اتمام امورات تشریفاتی گمرکی کالا بپردازد.

تلکس ریلیز ( Telex Release )

در تلکس (Telex) اختصار کلمه ( Telegraph Exchange Service ) است. فروشنده اصل بارنامه را در اختیار شرکت حمل کننده کالا می دهد و از آن شرکت می خواهد که کالا را به مقصد مشخص شده ریلیز کند. بعد از تحویل دادن بارنامه به شرکت حمل کننده کالا، مالکیت آن کالا از فروشنده سلب امتیاز می شود و در تصرف و اختیار خریدار قرار می گیرد. اما شرکت حمل کننده کالا به نمایندگی تحویل کالا در مقصد بوده و به خریدار یا همان صاحب کالا اطلاع می دهد که بارنامه دست آنها است.

ریلیز کردن

در واقع تکس ریلیز پیغامی است که نماینده حمل کالا در محل بارگیری به نماینده حمل در محل تخلیه بار جهت آزاد سازی مالکیت کالا یا همان ریلیز کردن ارسال می شود. تلکس در واقع پرینتری است که قابلیت ارسال و دریافت تلگراف را دارد و پیغام هایی که توسط این پرینتر ارسال و دریافت می شوند تلکس ریلیز می گویند.

کاربرد ریلیز کردن

  • زمانی که مقصد نزدیک باشد و می خواهیم بار سریع به دست خریدار برسد.
  • هنگام روز های تعطیل که در ایران شامل پنجشنبه و جمعه که گمرک تعطیل است یا در کشور های دیگر که شنبه و یکشنبه تعطیل هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • به هنگامی که فروشنده فرصت کمی برای تسویه حساب با خریدار دارد.

چه مدت زمان لازم است تا باری را حمل و ترخیص کرد؟

به طور کلی از زمان تحویل کالا  شرکت حمل کننده تقريبا 6 تا 10 روز کاری به صورت اکونومی زمان می برد.

فروشنده کالا بعد از دریافت بارنامه هنگام ارسال کالا به چه مدارکی نیاز دارد؟

  • گواهی مبدا
  • گواهی بهداشت
  • دریافت مجوز های مورد نیاز
  • لیست های بسته بندی کالا
  • فاکتور خرید

چه کالا هایی نیاز به ترخیص دارند؟

کالا هایی که ارزش آنها بیشتر از 50 دلار باشد.

ریلیز کردن

شرکت تخلیه و بارگیری مسلم در امر بارگیری و تخلیه محموله ها و کالا های شما عزیزان می تواند یاری رسانتان باشد. جهت سفارش و رزرو می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات بندری مناسب برای بارگیری و تخلیه بهره مند گردید و از خدمات ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا